Готель або няня для кота: який вибір правильний?

Збираючись у відпустку, в гості до друзів чи родичів, або відрядження слід подумати про кота! У когось є надійні сусіди або знайомі  які зможуть про нього попіклуватись, а  дехто вирішує залишити кота у готелі для котів. Але якби ваш кіт зміг зробити свій вибір, то швидше за все він вибрав би залишитись вдома поки ви подорожуєте по світу. Ваш кіт має свою сформовану територіальну звичку і він щасливий провести довгі вихідні засипаючи в своєму “ліжку”, отримати вечерю по розкладу, у власній мисці.

Один вдома

Більшість котів не потребують нових знайомств, подорожей і нового досвіду, тому найкращою опцією по догляду за котом буде товариш /сусід якому довіряєте. Не довіряйте думці, що котові достатньо насипати гору їжі, налити велику миску води і він досить добре перенесе вашу відсутність. В час коли вас немає, в квартирі може трапитись непередбачуване: наприклад, проблема з електрикою, зіпсований кран або хвороба кота. Окрім того це досить серйозний стрес для кота залишитись цілком самотнім коли він звик, що ви повертаєтесь щодня з роботи і приділяєте йому увагу декілька разів на день.  Самотність кота може бути ще більшою, якщо з вами живе сім’я з декількох чоловік, і ось одного дня він помічає, що дім зовсім пустий.

Багато людей бачать своїх котів дуже самостійними і вибирають їх як домашніх тварин, щоб не дуже обтяжувати своє життя. Такі коти лишаються на самоті від однієї ночі до декількох днів. А тепер уявіть, як ризикують такі власники тварин здоров’ям і безпекою свого улюбленця. Уявіть також яку самотність і тривогу переживає такий кіт. Коти не потребують менше уваги за собак, їх здоров’я і добробут не можуть бути компромісом тільки через те, що ми збираємось провести свої вихідні на озері або лижах. Є дві альтернативи, які дозволяють не залишати кота на самоті.

Готель для котів

Готелі для тварин відрізняються один від одного. При виборі готелю для кота краще навідатись туди і розпитати деталі. Важливо звернути увагу на клітку в якій буде знаходитись кіт, оточуючі звуки, незнайомих тварин, яких буде бачити ваш улюбленець. Все це може спричиняти стрес. Завжди зважайте на чутливість вашого кота і постарайтесь уявити себе на його місці.

На що треба звертати увагу:

  1. на запахи
  2. шум в оточенні
  3. як розміщені клітки одна до одної (сусідня тварина може бути фактором стресу)
  4. величина клітки, чи є місце розвернутись і чи миска з їжею не стоїть одразу біля туалету
  5. як часто приділяють тварині час
  6. чи грають з тваринами, гладять, тримають на руках
  7. чи є відповідальний за готель ветеринар
  8. наявність нічного догляду 

Котяча няня

Попросити відповідального друга або сусіда доглянути за котом у час вашої відсутності – це чудовий вихід забезпечити комфорт і безпеку улюбленцю. Безпосередня ваша відсутність для кота є стресовою, але він хоча би знаходиться на своїй території. І ця особливість вже робить велику різницю для тварини і значно знижує стрес. Для деяких котів незнайоме місце, таке як наприклад клітка в готелі, викликає стрес, не зважаючи наскільки добрі там умови. Отже, для таких тварин нічого кращого ніж власний дім немає.

Підбір довіреної особи це ваше перше завдання перед від’їздом у відпустку. Це не означає, попросити сусідів просто насипати корм в миску і замінити пісок в туалеті. Вам потрібна людина, яка з по-справжньому доглядатиме: проконтролює як кіт їсть, як ходить в туалет, пограє з котом, і тим самим зменшить стрес під час вашої відсутності. Людина, яка приділить увагу котові і пограє з ним, допомагає в більшій мірі відволікти кота і не давати йому відчути себе самотнім. Якщо приділяти котові всього п’ять хвилин, можна не помітити, що кіт можливо не ходив в туалет протягом для, зачепився і зірвав кіготь, або травмував око і страждає від болю. Така «няня» нічим не краща ніж просто залишити коту гору їжі і велику миску з водою. Отже при виборі довіреної особи, зупиніться на людині яка забезпечить котові безпеку на час вашої відсутності. 

Як часто слід відвідувати кота?

Багато людей думають, що одного візиту на день достатньо, але вам необхідно два візити на день. Чому?

Якщо ваш кіт звик отримувати їжу за розкладом, тоді слід приходити таким чином щоб дотримуватись цього розкладу. Це стрес для кота замість двох або трьох разів на день отримувати їжу тільки раз і при цьому переповнену миску. Крім того, це не дуже здорово для кота один раз на день переїсти.

Особливо важлива є перевірка туалету: чи немає поносу, запору, чи все гаразд з випорожненням сечового міхура. Два рази на день буде достатньо для підтримання туалету в чистоті. Але якщо кіт привчений до ідеально чистого туалету, двох разів на день може бути недостатньо.

Візит до кота більше одного разу на день дає змогу котові пережити легше стрес від самотності . При візиті зранку важливі: відкривання штор, коротка гра, звичайна порція корму, гігієна котячого туалету. І ввечері: включене світло, закривання штор, трішки часу на тримання кота на колінах, поглажування. Буденні домашні звуки вже дають котові відчуття безпеки. Для прикладу: звуки телевізора, радіо або голос людини, що доглядає за котом. В додаток, догляд за котом два рази на день необхідний, якщо він переніс нещодавно хворобу і потребує додаткового спостереження.

Отже при плануванні догляду за котом під час вашої відсутності не завадять додаткові міри безпеки щоб мінімізувати його стрес, це також допоможе бути впевненим в безпеці кота, а від цього залежить який досвід,  позитивний чи негативний, ви і ваш улюбленець переживете під час розлуки.

Наш ветеринарний кабінет надає послугу стаціонару для котів (готелю для котів у м. Львів) і денного стаціонару для невеликих собак. Ми пропонуємо чотири місця розміром 78х62х55 см, які знаходяться в окремій кімнаті. Перш за все, наш стаціонар (готель) – для котів і маленьких собак, які потребують особливого догляду при хворобі, але ви також можете залишити вашого улюбленця на час відпустки.