Як доглядати за котом після кастрації

Кастрація – це операція по видаленню яєчників у кішки і яєчок у кота.

Як виконується кастрація кота?

Операція виконується під загальним наркозом, при цьому видаляються яєчка. Мошонка після операції залишається. Після вибривання мошонки і її дезінфекції для кожного яєчка робиться розріз шкіри. Кров’яні судини і сім’яні канатики перев’язуються між собою. Розріз на шкірі лишають не зашиваючи. Це означає, шви знімати не потрібно.

Як виконується кастрація кішки?

Операція проводиться на черевній порожнині під загальним наркозом. Після вибривання і дезінфекції шкіри робиться невеликий розріз в ділянці пупка. Матка і яєчники видаляються, кров’яні судини перев’язуються. Розріз черевної стінки і шкіри зашивається декількома поверхами швів. Шви знімаються через 10 днів після операції.

В нашій клініці ми накладаємо внутрішньошкірний шов, який знімати не потрібно.

Що відбувається після операції?

Після операції кіт поступово виходять з наркозу. Того ж дня після операції кіт повільний і втомлений. Кота варто залишити лежати на підлозі в тиші і спокої і обов’язково в теплому і тьмяному приміщенні. Після того як кіт прокинеться він зазвичай іде пісяти, Коту можна запропонувати попити коли він зможе самостійно ходити. Їсти кіт може після того, як повністю відійде від наркозу.

Як доглядати за котом після операції?

Після кастрації кіт повинен утримуватись дома 3-5 днів, кішка – приблизно 10 днів. Не дозволяйте кішці лизати післяопераційний шов. Якщо вона це робить, слід використовувати післяопераційну попону або комір. На шов варто дивитись один раз на день. Якщо шов припухлий, червоний, подразнений або кровить, слід сконтактуватись з лікарем.

Чи  обов’язкова вакцинація кастрованого кота?

Кота слід вакцинувати 3-4 тижні до кастрації. Зазвичай котів вакцинують від панлейкопенії, ринотрахеїту і герпесвірусу. Вакцинацію і огляд проводять щороку.

Виникли запитання або потребуєте поради? Зертайтеся, ми будемо раді вам допомогти!